Arı İlaçlama

Arı İlaçlama

Arılar nasıl canlılardır?

Arıların yapıları farklıdır. Kanatlı küçük hayvanlardan olup bedeninde toplam 6 ayağı bulunur. Arıların arka kısmında insan ve hayvanlardan korunmak için arka kısımlarında iğne taşırlar. Türlerine göre farklı renklerde olabilen arı ile mücadele oldukça zordur. Arı ilaçlama yapılmadığı takdirde bu zararlılar zehirleri ile öldürücü derecede tehlikelidir.

Arılar Nasıl Çoğalırlar? 

Arı yumurtlama ile üreyen bir canlıdır. Kovandaki döllenme sadece kraliçe arı tarafından yapılır. Diğer arılar yumurta yapmaz. Erkek arılar tarafından döllenen kraliçe arı bir günde 2000 e yakın yumurta yapabilir. Diğer arılar kraliçe arıyı arı sütüyle besler. Arılar yazları ağaç ve çiçek polenleriyle beslenirler. Kışın ise yaptıkları balların bir kısmını yiyerek beslenmektedir. Yaban arıları ise etçil ve otçul beslenmektedir. Küçük böcekleri yiyebilen yaban arıları bazen evlerimize kadar gelerek besinlerimize ortak olabilirler.

Zararlı olan arılar hangileridir? 

En zararlı arılar eşek arılarıdır. Yaban arıları bal yapmaz ve insanı sokarak zehirlerler. Arılar tehlikeli hayvanlardır ve dikkatli olunmalıdır.

Arılardan kurtulmak için ne yapmalıyız? 

Arılardan kurtulmak için arı ilaçlaması yaptırılmalıdır. Haşere ilaçlama alanının en zor kollarından birisi arı ilaçlamaişlemidir. Bunu kendi başımıza yapmayıp bir arı ilaçlama servisine yaptırmalıyız. Arı ilaçlaması yapan birçok firma vardır. Ancak önemli olan güvenilir ve garantili çalışan ilaçlama şirketleri ile anlaşmaktadır. Çok sayıda firma merdiven altı olarak çalıştığı için insan sağlığını tehlikeye atmaktadır.  Bu nedenle İzmir bölgesinde 365 gün 24 saat hizmet veren şirketimiz her türlü haşere şikâyetlerinizi profesyonel bir şekilde karşılayarak çözüm oluşturmaktadır.

MBC, İlaçlama firmaları arasında arı ilaçlamasında sunduğu kaliteli hizmet açısından tercih edilen MBC arı ilaçlama servisi arıda olduğu gibi diğer haşerelerde de kaliteli ve kesin çözüm sunmaktadır.