DEZENFEKTANLAR VE DEZENFEKSİYON İŞLEMİ MBC İLAÇLAMA HİZMETLERİ, özellikle Corona virüsünün yaygın olduğu şu dönemde, iş yerlerinizin, fabrikaların, otellerin ve evlerinizin dezenfeksiyonu için İzmir’deki tek adresiniz.

DEZENFEKSİYON İŞLEMİ

Dezenfeksiyon işleminden önce sterilizasyondan bahsetmek daha doğru olacaktır. Sterilizasyon, ortamda bulunan zararlı veya zararsız mikroorganizmaların yok edilmesi işlemidir. 3 şekilde uygulanmaktadır;

  • ısıl işlemlerle: uht sütler, süt fabrikalarında kullanılan sterilizasyon işlemleri örnek gösterilebilir;
  • mekanik işlemlerle yapılan sterilizasyon: nano partiküllerle yapılan sterilizasyon veya vortex denen çok hızlı aletlerle döndürülerek yapılan sterilizasyondur;
  • kimyasal işlemlerle yapılan sterilizasyon; evlerimizde kullanılan sabun, deterjan, çamaşır suyu; hastahanelerde kullanılan etanol; ilaçlama firmamızın kullandığı hidrojen peroksit ve kolladial gümüş karışımı vb. ürünlerle yapılan sterilizasyon işlemleridir.

Dezenfeksiyon işlemi ise zararlı mikroorganizmaların kimyasallarla yok edilmesidir. MBC İlaçlama bünyesinde dezenfeksiyon işlemleri profesyonelce uygulanmaktadır. Çocuklar mikrobiyal hastalıklara ergin bireylerden daha hassastırlar ve çocuklarda yüksek ateş, kusma, ishal gibi belirtilerle kendini göstermektedir.

Mikrobiyal hastalıklar genellikle çocukların ortak olarak kullandığı havuz, park, otellerdeki ve sahillerdeki şezlonglar gibi eşyalardan çok rahatlıkla birbirine geçmektedir. Eğer bir çocukta bile belirtiler varsa hiç vakit kaybetmeden dezenfeksiyon işlemi yapılmalıdır.

Corona Virusu

OTELLERDE DEZENFEKSİYON

Sezonun yavaş yavaş açılmasıyla beraber turistler gelmekte ve onlarla birlikte üzerlerinde bakteri ve virüsleri taşımaktadır. Soğuk ortamda her canlıda biyolojik aktivite yavaşlar özellikle bakteriler spor halini alır ve uzunca bir süre bu hallerini korurlar. Ancak ortam ısındığında aktifleşirler. Bu da İzmir ve diğer sıcak illerimizde aktif hale geçmeleri ve salgınlara sebep olmaları anlamına gelir. Önüne geçmek adına düzenli olarak dezenfeksiyon uygulamaları yapılması gerekmektedir.