Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

Bit nasıl bir hayvandır?

Bit; 6 ayağı olan kanatsız, vücudu alttan ve üstten basık olan, başları çok ufak, karın bölgeleri ise diğer bölgelerine oranla çok büyüktür. Boyları 1-6mm arasındadır. Bitler yumurtlayarak çoğalırlar. Yumurtalarına sirke adı verilir ve beyaz renkte olurlar. Yumurtadan çıkan bit 10–15 gün içerinde büyür ve ergin hale gelir.

Bit Nerelerde yaşarlar? 

Çok ağır hareket ederler. İnsanlar ve hayvanlar üzerinden kan emerek beslenirler. Çok türü olan bitler, türlerine göre vücut üzerinde farklı yerlere yerleşirler. Böcek İlaçlama alanın zor kollarından biriside bit ilaçlamasıdır.

Bit Çeşitleri nelerdir? 

Üç çeşit bit çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar; baş biti, kasık biti ve vücut bitidir. Baş biti, ense ve kulak arkasında olur, ışık sevmez saklanırlar. Vücut biti diğer bitlerden büyüktür. Vücudun çeşitli yerlerinde bulunabilir. Yumurtalarını çamaşırların dikiş kısımlarına bırakırlar. Bir kişiden diğerine kolaylıkla geçebilirler. Kalabalık alanlarda daha çok daha çok hızla yayılır.

Bit ile Nasıl Mücadele Edilir?

Bir insana bit bulaştığın da kendi yöntemleriyle müdahale etmeyip hemen bir doktora gitmelidir. Bit hasta ve yaşlı hayvanlarda hastalığa ve ölüme sebep olmaktadır. Tifüs, humma, deri döküntüleri, iltihaplı ve lezyonlu lekeler bitle bulaşan hastalıklardır. Böcek ilaçlama firmamız yalnızca bit ilaçlama işlemi değil her türlü haşerelere çözüm bulup sizlere yardımcı olmaktadır.

Doktora başvurulması gibi yaşam alanlarınızda bu zararlı haşereye rastlamanız durumunda bit ilaçlama hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olan ilaçlama şirketleri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Bit ilaçlama hakkında, İzmir ilaçlama firmaları arasında üstünlük gösteren MBC İlaçlama firmamız, bit ilaçlama da etkili olduğu gibi diğer çeşitli haşereler üzerinde de etkili bir ilaçlama hizmeti sunar. Bit ilaçlamasını kendimiz yapmayıp işinin ehli olan MBC ilaçlama firması ile görüşülerek yaptırmaktır.