Çıyan İlaçlama

Çıyan İlaçlama

Çıyan, dünyanın bütün köşelerinde görülen bir haşeredir. Canlının boyu veya türü ise yaşadığı yere ve o bölgenin yaşam şartlarına göre değişmektedir. Bazı yerlerde boyları 1cm iken bazı yerlerde de 20-30cm olarak görülebilirler. Çıyan haşeresi insanların yaşam alanlarına pek katılmazlar. Sadece neme ihtiyaç duydukları zaman insanların yaşam alanına girerler. Çiyan vücut yapısı da diğer haşerelere göre farklıdır. Vücudu farklı bölmelerden oluşurken zehrini ise ayaklarında bulundurur. Çiyanın her vücut bölmesinde 2 tane ayağı vardır. Avını ise bu ayakları ile zehirler. Canlının insanları da zehirleme ihtimali olduğundan çıyan ilaçlama yöntemi canlıyı ortamdan temizlemek adına yapılabilecek en uygun yöntemdir. Bu yöntemi tabi ki de bizler yapamayız. İşin uzmanı olan çiyan ilaçlama ekipleri bu uygulamayı en kaliteli şekilde yapabilmektedirler. Ayaklarında ki zehirleri ile insanlara etki ettikleri zaman canlıların yarattığı sorunlarında etkisi ona göre büyük olmaktadır. Bizler ise uzman ekiplerin aracılığı ile yaptıracağımız çıyan ilaçlama ile canlının etkisini yok edebiliriz.

Çıyanlar insanları soktukları zaman derilerinde yanma, kaşıntı, kabarıklık gibi bulgular ortaya çıkar. Ayrıca ısırılan canlıda da iştahsızlık, mide bulantısı gibi bulgularda görülmektedir. Çıyan ilaçlama yapılmadığı zaman ne gibi sorunların ortaya çıktığı çok net görülmektedir. Bu yüzden çıyan ilaçlama firmaları desteği ile de insanların sağlığını bozabilecek bu canlıyı yok etmek en doğru karar olacaktır.

Çiyanın türü yaşadığı yere ve o yerin iklim şartlarına göre değişmektedir. Bunun ile birlikte zehrinin etkisi de yaşadığı alana göre değişim göstermektedir. Sıcak ve kuru iklimlerde bulunan çiyanların zehri insanlar için daha zararlıdır. Her ne ortamda yaşıyor olursa olsun bu canlıyı kesinlikle çıyan ilaçlama işlemi ile yok etmek şarttır. Çünkü her an ne yapacağı belli olmayan canlı bizim hayatımız açısından da tehlikeli bir canlıdır.

Sizlerin çıyan ilaçlama için seçtiğiniz ekiplerde uygulamanın başarısı için önem taşımaktadırlar. Özellikle de işi bilen ve bu konuda yeterli deneyime sahip olan bir MBC İlaçlama ekibi olarak bizler size çıyan ilaçlama uygulamasının yanı sıra çekirge, bit, tahta kurdu, mite ve daha birçok haşerenin ilaçlama işlemi içinde sizlere uzman kadromuz ile destek olabiliriz.ıı