Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama

Karıncalar nasıl hayvanlardır?

Karınca, 6 bacaklı bir böcektir. Yeryüzünde en kalabalık nüfusa sahip olan canlılardır. Her yeni doğan 40 insana karşılık, 700 milyon karınca çeşitleridünyaya gelmektedir ve bu sayı oldukça fazladır. Böcek türlerinin en sosyallerinden olan karıncalar, son derece iyi örgütlenmiş bir düzen içinde, koloniler denen topluluklar halinde yaşarlar. Örgütlenmeleri öyle gelişmiş bir düzen içindedir ki, bu açıdan insanlarınkine benzer bir uygarlığa sahip olduklarını bile söylenebiliriz.Karıncalar besinlerini üretip depolarken, yavrularını gözetir, kolonilerini korur ve savaşırlar. Hatta “terzilik” yapıp, “tarım”la uğraşan, “hayvan yetiştiren” koloniler bile vardır. Aralarında çok güçlü bir iletişim ağı bulunan bu hayvanlar, toplumsal örgütlenme ve uzmanlaşma açısından bakıldığında, hiçbir canlı ile kıyaslanamayacak üstünlüktedirler.

Karıncalar ne ile beslenir? 

Karınca et ve otla beslenir. Karıncalar ortamda buldukları ufak böcekleri yedikleri gibi organik her türlü besinleri de tüketebilirler. Beslenebilmek için günün 16 saatine yakın bir saat çalışırlar.

Karıncalar ile nasıl mücadele edilir? 

Karınca ile mücadele market ve eczanelerden alınan ilaçların bir etkisi olmayacağı gibi karıncaların bu ilaçlara karşı direncini de arttırmaktadır. Karınca ilaçlama işleminde farklı ilaçlar kullanılır ve uygulanacak olan ilaçlama kesinlikle işin uzmanı ilaçlama ekipleri uygulamalıdır. Karınca ilaçlama kullanılan ilaçlar sıvı ve kokulu ilaçlar olup, jel tarzı ilaçlarda kalıcı özelliğe sahip ilaçlardır ve en az sıvı kokulu ilaçlar kadar etkilidir. Karınca ilaçlaması için, bir böcek ilaçlama şirketi ile kordineli çalışılmalı ve karınca ilaçlaması ile ilgili yardım alınmalıdır.

MBC ilaçlama, böcek ilaçlama şirketi olarak öncü olduğu gibi diğer haşerelerde de en üst seviyede başarı göstermektedir. Karınca ilaçlarken uzman bir şirkete karınca ilaçlama yaptırılması gerekir.