Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinekler nasıl hayvanlardır?

Sivrisinek, uzun ince bacaklı narin bir böcektir. Sivrisinekler anofel ve küleks olmak üzere iki gruba ayrılır. Su birikintilerinde ürerler ve suyun temiz, kirli, sıcak, soğuk olması onlar için önemli değildir. Yumurtalarını su birikintilerine ya tek tek ya da grup halinde bırakırlar. Yumurtalar larva ve pupa döneminde 8–9 gün içinde ergin hale gelirler. Dişi sivrisineklerin yumurta yapmak için kan emmeleri gerekir ve bu sebeple insanları çok rahatsız ederler. Erkek sivrisinekler ise besin ihtiyacını meyve ve bitki özsuyu ile karşılarlar.

Hangi hastalıkları bulaştırırlar? 

Sivrisinekler; sıtma hastalığını yaymada büyük rol oynar. Ayrıca fil hastalığı, sarıhumma, nil humması, Beyin iltihabı gibi hastalık yayılmasında da önemli rolleri vardır. İnsanlar için zararlı hayvanlardır. Bu sebeple sivrisinek ilaçlama uygulaması için işinde iyi olan bir firmaya sivrisinek ilaçlama işlemi yaptırılması gerekir.

Sivrisineklerden kurtulmak için neler yapmalıyız? 

Böcek ilaçlama profesyonel ekipler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Sivrisineklerin oluşmasını engellemek için su birikintileri yok etmek gerekir. Sivrisinek ilaçlama yöntemi 3 çeşittir. Bunların ilki; yumurta ilaçlama her türlü birikinti suya, kanala, foseptiğe, havuza ve göle belli periyotlarla larvasit (larva öldüren ve üremeyi durduran) atmak en etkili ve en ekonomik bir sivrisinek ilaçlama yöntemidir.

Sisleme yöntemi sivrisineklerin ergin halde iken yapılan ilaçlamadır. Sivrisineklerin yoğun olduğu yani sabah ve akşam saatlerinde yapılan sivrisinek ilaçlama yöntemidir. Boyama ilaçlama bu ilaçlama ise şeker ve şekere benzeyen yapışkan bir madde ile uygulanır. Şeker kokusuna giden sivrisinek yapışarak ölür. Bu üç böcek ilaçlama yöntemiyle sivrisineklerden kurtulmamız mümkündür. Tabi ki bunu kendimiz değil bir sivrisinek ilaçlama servisi ile görüşerek yaptırmalıyız.

MBC ilaçlama servisi birçok haşere üzerinde üstün başarı gösterirken sivrisinek ilaçlama işleminde de etkili bir ilaçlama uygulayarak müşterileri memnun etmektedir.