Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu, vücut yapısı alttan ve üstten basık şekilde görünümlü olan, küçük ve kan emen haşeredir. Toplam 3 çift ayağı bulunan haşerenin baş bölgesinde, tehlikeleri önceden algılayan 1 çift anteni bulunur. Ortalama boyu 1 – 5 mm arasında olan tahtakurusu haşereleri kan emdikçe şişerler. Çok çabuk çoğalan haşerelerden olan bu zararlı canlılar aynı zamanda çok hızlı ürerler. Bu nedenle mekânınızda tahtakurusu haşeresinin olduğundan şüphe ettiğinizde acilen tahtakurusu ilaçlama işlemi yaptırmalısınız.

Dünyanın birçok yerinde görülmesi mümkün olan tahtakurusu ev içlerine evcil hayvanlardan ve eve alınan eski mobilyalardan taşınır. Tahtakurusu kan emen canlılar olmaları nedeni ile hastalık bulaştıran haşereler sınıfındandır. Bu nedenle tahtakurusu ısırması sonucu insanlara birçok hastalık bulaşabilir. Tahtakurusu genellikle gece uykularında ısırır. Isıracakları bölgeye salgıladıkları bir uyuşturucu ile siz uykunuzda uyurken hiçbir şey hissetmeden kanınızı emerler. Tahtakurusu beslenmesini tamamladıktan sonra yumurtlama dönemine girer ve her yumurtlamada yüzlerce larva meydana getirir.

Tahtakurusu ısırığı, insanların vücutlarında kabarma ve şişmelere neden olur. Tahtakurusu aynı zamanda kuşların, kümes hayvanlarının ve yaban hayvanlarının üzerinde de yaşayabilir. Gündüz pek sık görülmeyen tahtakurusu geceleri daha aktif olurlar. Dışarıdan alınan ilaçlar ile yapılacak müdahale tahtakurusu için kesinlikle yeterli olmayacaktır. Yaşam alanların her bölgesine saklanabilen bu zararlı canlılar için tahtakurusu ilaçlama ekiplerinden yardım alınması gerekmektedir. İlaçlama şirketleri özel olarak hazırlamış oldukları ilaçlar ile bu zararlı canlılardan tamamen kurtulmanızı sağlamaktadır.

Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı tahta kurusu ilaçlama şirketiolarak eğitimli ilaçlama teknisyenlerimiz, ziraat mühendislerimiz ve deneyimli her bilgi hakkında uzmanlaşmış çağrı merkezi ekibimiz ile sektörde öncü firmalar arasında yer almaktayız. İlaçlama konusunda son teknoloji ilaçlama araçları ile profesyonel destek sunuyoruz.

Tahtakurusu ilaçlama ekibi olarak açık ya da kapalı birçok alanda hizmet veren şirketimiz İzmir başta olmak üzere diğer mega kentlerimizde oluşturmuş olduğu ilaçlama servisleri ile 365 gün sınırsız hizmet vermektedir.

Tahtakurusu ilaçlama konusunda, MBC ilaçlama servisimiz sizlere en etkili ilaçlar ile sağlığınızı korumak ve güvenilir mikroplardan arınmış olarak yaşam alanlarınızda huzurla yaşamanız için çözüm ortaklığı yapmaktadır.